Espoon Palloseuran Jalkapallo ry on yksi Suomen suurimmista jalkapalloseuroista. Jäseniä seurassa on yli 1800.
Seurassa työskentelee 14 päätoimista valmentajaa, hallinnon ja jäsenpalvelun rattaita pyörittää toimistossa kaksi työntekijää.
Seuran tavoitteena on tuottaa jalkapalloharrastuksen avulla onnistumisen elämyksiä ja iloa seuran pelaajille, heidän perheenjäsenilleen sekä
joukkueiden toimihenkilöille seuran toiminta-alueella Suur-Espoonlahdessa.

Tarjoamme mahdollisuuden jalkapalloharrastukseen viisivuotiaista jalkapallokoululaisista ikämiehiin ja aikuisten kuntofutisryhmiin.

Nuorten ikäluokissa käytämme ikäluokkamallia. Siinä jokaisella ikäluokalla on seuran päätoiminen ikäluokkavalmentaja, joka vastaa ikäluokan valmennuksesta
kokonaisuutena. Jokaisella ikäluokan joukkueella on oma vapaaehtoisista ja /tai oto-valmentajista koostuva valmennusryhmänsä, joiden johtajana ja tukena ikäluokkavalmentaja toimii.

Tervetuloa siis  pelaamaan jalkapalloa Espoon Palloseuraan, mukaan pääset kuntoon tai taitoihin katsomatta. Jokaiselle löytyy sopiva ympäristö oppia ja pelata jalkapalloa.
Ota yhteyttä ikäryhmäsi ikäluokkavalmentajaan, hän ohjaa sinut sinulle sopivaan joukkueeseen.

Ikäluokka Ikäluokkavalmentaja Puhelin Sähköposti
Jalkapallokoulu 5-6 -vuotiaat, ikäluokka U7  (2012) Tom Jolkkonen 0400 631300 tom.jolkkonen(a)espoonpalloseura.fi
 U8 (2011) ja taitokoulu U8 Juuso Kevari 040 778 9888  juuso.kevari(a)espoonpalloseura.fi
 U9 (2010) ja taitokoulu U9 Ionel Armean jr. (1.2.2019 lähtien)    
 U10 (2009) ja akatemia U10 Stefan Wikström 040 849 466 stefan.wikstrom(a)espoonpalloseura.fi
 U11 (2008) ja akatemia U11 Janne Kangasniemi  050 412 2361 janne.kangasniemi(a)espoonpalloseura.fi
 U12 (2007) ja akatemia U12      
 U13 (2006) ja akatemia U13 Khalid Ibrahim 044 939 0914 khalid.ibrahim(a)espoonpalloseura.fi
 U14 (2005) ja akatemia U14 Jori Wahlroos 040 531 4066 jori.wahlroos(a)espoonpalloseura.fi
 U15 (2004) ja akatemia U15 Arpad Mester 050 911 7123 arpad.mester(a)espoonpalloseura.fi
 B-pojat Jussi Väyrynen 050 3707359 jussi.vayrynen(a)espoonpalloseura.fi
Miehet ja A-pojat Kalle Tallqvist 040 841 9555 kalle.tallqvist(a)espoonpalloseura.fi
 Naiset Maija Jokinen 044 373 8929 maija.kristiina(a)hotmail.com
 Aikuisten kuntofutis Essi Puistonen 050 522 6257 essi.puistonen(a)espoonpalloseura.fi
 Ikämiehet Terho Rehmonen 050 387 4073 ikamiehet(a)espoonpalloseura.fi