Espoon Palloseuran Jalkapallo ry on yksi Suomen suurimmista jalkapalloseuroista. Jäseniä seurassa on yli 1800.
Seurassa työskentelee 12 päätoimista valmentajaa, hallinnon ja jäsenpalvelun rattaita pyörittää toimistossa kaksi työntekijää.
Seuran tavoitteena on tuottaa jalkapalloharrastuksen avulla onnistumisen elämyksiä ja iloa seuran pelaajille, heidän perheenjäsenilleen sekä
joukkueiden toimihenkilöille seuran toiminta-alueella Suur-Espoonlahdessa.

Tarjoamme mahdollisuuden jalkapalloharrastukseen viisivuotiaista jalkapallokoululaisista ikämiehiin ja aikuisten kuntofutisryhmiin.

Nuorten ikäluokissa käytämme ikäluokkamallia. Siinä jokaisella ikäluokalla on seuran päätoiminen ikäluokkavalmentaja, joka vastaa ikäluokan valmennuksesta
kokonaisuutena. Jokaisella ikäluokan joukkueella on oma vapaaehtoisista ja /tai oto-valmentajista koostuva valmennusryhmänsä, joiden johtajana ja tukena ikäluokkavalmentaja toimii.

Tervetuloa siis  pelaamaan jalkapalloa Espoon Palloseuraan, mukaan pääset kuntoon tai taitoihin katsomatta. Jokaiselle löytyy sopiva ympäristö oppia ja pelata jalkapalloa.
Ota yhteyttä ikäryhmäsi ikäluokkavalmentajaan, hän ohjaa sinut sinulle sopivaan joukkueeseen.

Ikäluokka Ikäluokkavalmentaja Puhelin Sähköposti
Jalkapallokoulu, ikäluokat U7 ja U6 (2011 ja 2012) Tom Jolkkonen 0400 631300 tom.jolkkonen(a)espoonpalloseura.fi
 U8 (2010) ja taitokoulu U8 Aleksi Kangasniemi 0400 530362  aleksi.kangasniemi(a)espoonpalloseura.fi
 U9 (2009) ja taitokoulu U9 Juuso Kevari 040 778 9888 juuso.kevari(a)espoonpalloseura.fi
 U10 (2008) ja akatemia U14 (2004) Stephen Gardias 040 720 8300 stephen.gardias(a)espoonpalloseura.fi
 U11 (2007) ja akatemia U11 Stefan Wikström  040 849 466 stefan.wikstrom(a)espoonpalloseura.fi
 U12 (2006) ja akatemia U12 Janne Kangasniemi 050 412 2361 janne.kangasniemi(a)espoonpalloseura.fi
 U13 (2005) ja akatemia U13 Jori Wahlroos 040 531 4066 jori.wahlroos(a)espoonpalloseura.fi
 U14 (2004) ja akatemia U10 (2008) Boris Wistuba, valmennuspäällikkö 040 544 9795 boris.wistuba(a)espoonpalloseura.fi
 U15 (2003) ja akatemia U15 Jussi Vasara 040 516 1009 jussi.vasara(a)espoonpalloseura.fi
 Miehet ja B-pojat Kalle Tallqvist 040 841 9555 kalle.tallqvist(a)espoonpalloseura.fi
 Naiset Maija Jokinen 044 373 8929 maija.kristiina(a)hotmail.com
 Aikuisten kuntofutis, lasten ja nuorten harrastejalkapallo Jari Kanth 040 730 9808 jari.kanth(a)espoonpalloseura.fi
 Ikämiehet Terho Rehmonen 050 387 4073 ikamiehet(a)espoonpalloseura.fi