Espoon Palloseuran Jalkapallo ry on yksi Suomen suurimmista jalkapalloseuroista. Jäseniä seurassa on yli 1800.
Seurassa työskentelee 14 päätoimista valmentajaa, hallinnon ja jäsenpalvelun rattaita pyörittää toimistossa kaksi työntekijää.
Seuran tavoitteena on tuottaa jalkapalloharrastuksen avulla onnistumisen elämyksiä ja iloa seuran pelaajille, heidän perheenjäsenilleen sekä
joukkueiden toimihenkilöille seuran toiminta-alueella Suur-Espoonlahdessa.

Tarjoamme mahdollisuuden jalkapalloharrastukseen viisivuotiaista jalkapallokoululaisista ikämiehiin ja aikuisten kuntofutisryhmiin.

Nuorten ikäluokissa käytämme ikäluokkamallia. Siinä jokaisella ikäluokalla on seuran päätoiminen ikäluokkavalmentaja, joka vastaa ikäluokan valmennuksesta
kokonaisuutena. Jokaisella ikäluokan joukkueella on oma vapaaehtoisista ja /tai oto-valmentajista koostuva valmennusryhmänsä, joiden johtajana ja tukena ikäluokkavalmentaja toimii.

Tervetuloa siis  pelaamaan jalkapalloa Espoon Palloseuraan, mukaan pääset kuntoon tai taitoihin katsomatta. Jokaiselle löytyy sopiva ympäristö oppia ja pelata jalkapalloa.
Ota yhteyttä ikäryhmäsi ikäluokkavalmentajaan, hän ohjaa sinut sinulle sopivaan joukkueeseen.

Ikäluokka Ikäluokkavalmentaja Puhelin Sähköposti
Temppukoulu, perhetutis, 3-5 -vuotiaat Kirsi Ahonen 050 353 9838 kirsi.ahonen(a)espoonpalloseura.fi
Jalkapallokoulu 5-6 -vuotiaat, ikäluokka U7  (2013) Ionel Armean 045 650 2491 ionel.armean(a)espoonpalloseura.fi
 U8 (2012) ja taitokoulu U8 Tom Jolkkonen 0400 631300  tom.jolkkonen(a)espoonpalloseura.fi
 U9 (2011) ja taitokoulu U9 Juuso Kevari 040 778 9888 juuso.kevari(a)espoonpalloseura.fi
 U10 (2010) ja akatemia U10 Stefan Wikström 040 849 466 stefan.wikstrom(a)espoonpalloseura.fi
 U11 (2009) ja akatemia U11 Eero Laurila 040 152 0593 eero.laurila(a)espoonpalloseura.fi
 U12 (2008) ja akatemia U12 Janne Kangasniemi 050 412 2361 janne.kangasniemi(a)espoonpalloseura.fi
 U13 (2007) ja akatemia U13 Niklas Pippingsköld 040 159 2238 niklas.pippingskold(a)espoonpalloseura.fi
 U14 (2006) ja akatemia U14 Arpad Mester 050 9117123 arpad.mester(a)espoonpalloseura.fi
 U15 (2005) ja akatemia U15 Mostafa Modabberian   aloittaa 1.12.2019
 B-pojat Kalle Tallqvist 040 841 9555  30.11.2019 asti
Miehet Kalle Tallqvist 040 841 9555 kalle.tallqvist(a)espoonpalloseura.fi
 Naiset Maija Jokinen 044 373 8929 maija.kristiina(a)hotmail.com
 Aikuisten kuntofutis Jari Kanth 040 730 9808 jari.kanth(a)gmail.com
 Ikämiehet Terho Rehmonen 050 387 4073 ikamiehet(a)espoonpalloseura.fi