KAUSI 2017

Sarja, Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen

Sarjaohjelma ja sarjataulukko piirin sivuilla.

Pre-season 

KAUSI 2016

Sarja, Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen

Kausi alkaa 22.4. ottelulla KäPa/PuLe:a vastaan. Sarjaohjelma ja sarjataulukko piirin sivuilla.

Pre-season 

28.11.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2,  EPS - EPS/A 0-0

5.12.2015, 18.00, Pihlajamäki, PK-35 Vantaa/Akatemia (A-SM) - EPS 3-0

13.12.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - RiPS (Kolmonen)  5-2

16.1.2015, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - HIFK/3 (Nelonen)  0-1

23.1.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - JäPS/2 (Nelonen)  1-1

29.1.2016, 20.30, Espoonlahden Urheilupuiston kupla, FC Espoo (Kakkonen) - EPS  3-2

31.1.2016, 20.00 SUOMEN CUP (2. KIERROS), Laaksolahden halli, Pöxyt - EPS  0-5

6.2.2015, 15.00, Klaukkalan tekonurmi, NJS (Kolmonen) - EPS  2-1

13.2.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - Pöxyt (Kolmonen)  2-0

20.2.2016, 11.00 SUOMEN CUP (3. KIERROS), Oulunkylän tekonurmi, Gnistan/Ogeli - EPS 2-3

23.2.2016, 20.30, Söderkulla, tekonurmi, Akilles (Kolmonen) - EPS  0-9

25.2.2016, 20.00, Legirus Arena, Korso, Legirus Inter (Kolmonen) - EPS  2-0

5.3.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - PuiU (Kolmonen) 5-1

8.3.2016, 20.00, SUOMEN CUP (4. KIERROS), Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - FC Honka/Akatemia  2-2 rp 1-3

19.3.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - Tikka (Kolmonen) 0-2

22.3.2016, 19.30, Laaksolahden Urheilupuisto, tekonurmi, Pöxyt (Kolmonen) - EPS 0-1

26.3.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - HaPK (Kolmonen) 1-1

9.4.2016, 16.30, Söderkulla, tekonurmi, SibboV (Kolmonen) - EPS 0-3

16.4.2016, 19.00, Espoonlahden Urheilupuisto, tekonurmi 2, EPS - Kasiysi/Rocky 3-1 

KAUSI 2015

Sarja, UUDENMAAN NELONEN

Suomen Palloliiton Uudenmaan piirin Nelosen otteluohjelma, ja sarjataulukko löytyvät osoitteesta:

http://www.palloliitto.fi/uusimaa/pelitoiminta/tulospalvelu/jalkapallo-2015/miehet?&uusjp15&M4D0

Tervetuloa Espoonlahden tekikselle seuraamaan joukkueen otteita!

Pre-season

15.11.2014, 15.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - FC Honka/ASM    0-3 

23.11.2014, 14.00, Väinämöisen kenttä, HIFK/A-SM - EPS                            3-1 

7.12.2014, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - EsPa                         2-3 

20.12.2014, 10.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - GrIFK/A                   5-0 

10.1.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - PuiU                          3-0

SUOMEN CUP, 1.kierros: 1.2.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, 1.kierros: EPS - Pöxyt (3.div)       0-4

7.2.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - EBK                             1-3

14.2.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - BK-46/2                     1-3

21.2.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - IHK/OMV                   2-2

1.3.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - KoiPS/Cold Stars       3-2

7.3.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - EsPa                             1-3

Regions' Cup, 1. kierros: 21.3.2015, 13.00, Nummela, NuPS - EPS            4-1

22.3.2015, 18.30, Kauniaisten tekonurmi (Jäähallin vieressä), GrIFK/A - EPS                 0-2

29.3.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - Valtti                           3-0

1.4.2015, 20.30, Myyrmäki Stadion, RiRa - EPS                                             1-4

11.4.2015, 14.00, Espoonlahden Urheilupuisto, EPS - Tikka                           1-2